مدیریت 0 96 ۱۳۹۸/۰۲/۲۵

نسخه سوم بتای اندروید Q با مجهز بودن به حالت Adaptive Sleep، مشکل خاموش شدن ناگهانی نمایشگر گوشی هوشمند را برای همیشه برطرف کرده است.

مشکل خاموش شدن ناگهانی نمایشگر گوشی در اندروید Q برطرف شد

 

مطمعنا این داستان برای شما هم پیش آمده است که در حال خواندن یک مطلب در گوشی خود پس از گذشت چند ثانیه ابتدا با حالت نیمه خاموش نمایشگر آن روبه‌رو می‌شوید و سپس به‌طور ناگهانی نمایشگر شما خاموش می‌شود در این حالت یا باید دائما انگشت خود را بر روی نمایشگر بکشید که وسط مطالعه مطلب مورد نظرتان، خاموش نشود و یا اینکه به بخش تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید و زمان خاموش شدن نمایشگر خود را بیشتر کنید. البته هر چه قدر هم که میزان زمان روشن ماندن نمایشگر گوشی هوشمند خود را افزایش بدهید باز هم نمی‌توانید زمان دقیقی که برای خواندن یک مطلب صرف می‌کنید را بسنجید درضمن همانطور که می‌دانید در بخش تنظیمات گوشی برای افزایش و یا کاهش میزان زمان خاموش شدن نمایشگر گوشی یک بازه زمانی معین بین 15 ثانیه تا 30 دقیقه تعریف شده و اینطور نیست که تا هر وقتی که دوست داشته باشید بتوانید صفحه نمایش گوشی هوشمند خود را روشن نگه‌ دارید. این مسئله موجب می‌شود که هنگام مطالعه یک متن و یا مطلب بسیار مهم تمرکز خود را به طور کامل از دست بدهید و دوباره قفل گوشی خود را برای روشن شدن نمایشگر آن باز کنید تا بتوانید ادامه مطلبی که در حال مطالعه آن بودید را مجددا بخوانید.

اما خوشبختانه کمپانی گوگل در نسخه سوم بتای اندروید Q این مشکل را با قرار دادن حالت جدیدی به نام Adaptive Sleep در این سیستم‌عامل برطرف کرده است. حالت Adaptive Sleep موجب می‌شود تا نمایشگر گوشی هوشمند شما تا وقتی که تشخیص دهد حواس شما به آن است و یا در حال مطالعه مطلبی هستید خاموش نشود. اگر کارکرد این حالت همان چیزی باشد که گفته شده با بهره‌مند بودن از این سیستم‌عامل و فعال کردن گزینه Adaptive Sleep دیگر هنگام مطالعه مطلبی به صورت ناگهانی شاهد قفل شدن نمایشگر گوشی خود نخواهید بود و به راحتی می‌توانید مطلب مورد نظر و یا محتوای موردعلاقه خود را تا انتهای آن بدون اینکه کوچکترین مسئله‌ای پیش بیاید و یا اینکه تمرکزتان از بین برود مشاهده کنید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.